PIKNIK INTEGRACYJNY
„Akademii Ucznia II”

       W dniu 21 czerwca 2012 r. w Centrum Charytatywno-Społecznym Caritas Ordynariatu Polowego WP w Ustce-Lędowie odbył się piknik integracyjny podsumowujący projekt ”Akademia Ucznia II-wdrożenie programów rozwojowych w placówkach oświatowych w Gminie Ustka-pilotaż”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
       W uroczystym podsumowaniu wzięli udział: Sekretarz Gminy Ustka Pani Beata Pietrzyk, Komendant CSzMW kmdr Zenon Juchniewicz, jego zastępca kmdr por. Jerzy Reclaw, zastępca Komendanta 6 WOG ppłk Marek Mroczek oraz Dyrektorka SP w Wytownie Pani Krystyna Konieczna i SP w Gąbinie Pani Maria Weiwer, trenerzy i nauczyciele prowadzący przez dwa lata zajęcia z uczniami w ramach projektu oraz uczniowie ze szkół z Charnowa, Gąbina i Wytowna.
       Uczestników pikniku przywitał koordynator projektu ks. kmdr Zygmunt Kaźmierak i szczególnie podziękował wszystkim współpracownikom, trenerom i opiekunom biorącym udział przy organizacji „Akademii Ucznia II”. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia projektu oraz upominki książkowe.
       Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa przy oprawie muzycznej przygotowanej przez Pana Macieja Kozakiewicza i Jana Szczepaniaka. Podczas pikniku można było oglądać liczne programy artystyczne przygotowane przez uczniów. Wśród wielu atrakcji powodzeniem cieszyły się konkurencje sportowe, malowanie twarzy dzieciom oraz koncert karaoke. Organizatorzy festynu przygotowali smaczny poczęstunek z grilla, bigos, zupę gulaszową, chleb ze smalcem i wiele słodkości.
       W projekcie ”Akademia Ucznia II” w latach 2010-2012 wzięło udział 144 uczniów (w tym 11 niepełnosprawnych). Zostali oni objęci opieką psychologiczno-pedagogiczną i logopedyczną. Odbywały się również zajęcia na platformie e-learningowej metodą Webquest. W szkołach w Wytownie i Gąbinie odbywały się: zajęcia przyrodniczo-techniczne z elementami fizyki i chemii, matematyczne, humanistyczne, rewalidacyjne z elementami kinezjologii edukacyjnej oraz kluby młodych odkrywców.
       Dla 56 uczniów zostało przeprowadzonych 60 zjazdów stacjonarnych w weekendy w placówce Centrum Charytatywno-Społeczne Caritas w Ustce-Lędowie.
        Dzieci uczestniczyły w zajęciach: wyrównawczych z matematyki i języka polskiego, sportowo-rekreacyjnych, przyrodniczo-krajoznawczych, komputerowych, zajęciach z terapii kinezjologii edukacyjnej, socjoterapii i komunikacji społecznej z elementami psychologii, techniki szybkiego czytania i uczenia się oraz szkoły przetrwania w miesiącach letnich.
       W ramach projektu dzieci wzięły udział w wycieczkach do Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim, Trójmiasta, Torunia, Warszawy, do Wioski Indiańskiej w Runowie, do Krainy Domów z Kratę w Swołowie, na Hel do Fokarium, odwiedziły Park Miniatur w Stryszej Budzie, Farmę Strusi w Kniewie, Ocean Park we Władysławowie oraz Muzeum Eksperyment w Gdańsku.
       Realizacja programu przyczyniła się do wzmocnienia atrakcyjności placówek edukacyjnych poprzez zakup wielu pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego.
        Projekt ostatecznie zakończył się 30 czerwca 2012 roku.

M. Gołgowska


Centrum Charytatywno-Społeczne CARITAS im. bł. ks. kmdra Władysława Miegonia
ul. Komandorska 63, 76-271 Ustka e-mail: caritasustka@wp.pl
tel/fax 059 814 50 00 kom. 605-155-172 od poniedziałku do piątku 08.00-12.00
© Copyright by Caritas