Wakacyjna akcja Caritas zakończona

25 sierpnia 2013 r. w Ośrodku Centrum Charytatywno-Społecznym Caritas w Ustce-Lędowo zakończył się ostatni turnus kolonijny dla 72 dzieci z rodzin wojskowych, organizowany przez Caritas Ordynariatu Polowego WP i dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
         Komendantem obozu był ks. Mirosław Dragiel - kapelan Mazowieckiej Policji, który wraz z ks. por. Andrzejem Szpurą - kapelanem Morskiego Oddziału Straży Granicznej, sprawowali posługę duszpasterską podczas letniego wypoczynku w Ustce.
         Podczas kolonii dzieci uczestniczyły w wycieczce do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku, który jest związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także z kulturą i historią regionu Pomorza. Były również w Dolinie Charlotty i zoo w Strzelinku. Niewątpliwą atrakcją był wyjazd do Parku linowego oraz do akwaparku i kręgielni.
Obóz w Ustce miał charakter szkoleniowo-wojskowy, dlatego też koloniści spotkali się z służbami Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Służbą Medyczną i z Wojskiem. Obejrzały także Salę Tradycji CSzMW w Ustce.

Małgorzata Gołgowska

Centrum Charytatywno-Społeczne CARITAS im. bł. ks. kmdra Władysława Miegonia